Siemens

Siemens Çalışanları Çevre Bilincini Yaymaya Devam Ediyor

Siemens Çalışanları Çevre Bilincini Yaymaya Devam Ediyor

10.06.2005

Çevre şenliği; çalışanlardan oluşan çevre gönüllülerinin kurduğu Siemens Sosyal Kulübü bünyesindeki Türk Halk Müziği korosu bağlama grubunun konseriyle saat 10:00'da başladı.

Konserin ardından bir konuşma yapan Siemens A. Ş. Genel Müdür'ü Dr. Zafer İncecik, yaklaşık 9 yıl önce başlattıkları çevre etkinliği kapsamında "Çevre ve Geleceğimiz" projesiyle Siemens'in bugüne kadar on binin üzerinde ilköğretim öğrencisine ulaştığını söyledi. İncecik, Siemens gönüllülerinin bu proje çerçevesinde ilköğretim öğrencilerinin çevre bilincini geliştirecek çalışmalar yaptığını anlattı.

Dr. Zafer İncecik, gelecek sene 10. yılını kutlayacak olan Siemens Çevre Gönüllüleri'nin bundan sonra da Türkiye'de çevre bilincinin yaygınlaştırılmasını desteklemeye devam edeceğini vurguladı. Daha sonra söz alan Miço Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, çocukların "Yalvaç Abi'si" Yalvaç Ural, ilk defa çocuklarda çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik geniş katılımın gerçekleştiği bir etkinliğe tanık olduğunu belirterek, çevreye verilen önemin artırılması yolunda mesajlar verdi.

Sefarad Grubunun şarkıları ve türküleriyle Siemens çalışanları ve ailelerine coşkulu saatler yaşattığı şenlikte, çocuklara yönelik eğlenceli aktiviteler de yer aldı. Siemens'in 9. Çevre Şenliği'nde çevre bilincinin aşılanması kapsamında çocuklar atık malzemelerden yaratıcı eserler ortaya koyarken, Kartal Sanat Tiyatrosu çocuklara yönelik bir oyun da sergiledi.

Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News