Siemens

Siemens'ten Düzceli gençlere iş fırsatı

Siemens'ten Düzceli gençlere iş fırsatı

23.01.2010

Yapılan ön analiz ve pilot çalışmalar sonucunda, sahip olduğu potansiyel ve nitelikli insan kaynağı nedeniyle yatırımını Düzce'de yapma kararı alan Siemens, kuracağı operasyon merkezinde ilk aşamada yaşları 20-29 arasında değişen 300 kişiye istihdam sağlayacak. Siemens, projeyle uzun vadede il ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Siemens Düzce Operasyon Merkezi'nin açılışı dün düzenlenen bir törenle yapıldı. Siemens A.Ş Genel Müdürü Hüseyin Gelis, Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Ali Rıza Ersoy, Düzce Valisi Bülent Kılınç ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Bayraktar'ın katılımıyla gerçekleşen açılışa Düzceliler de büyük ilgi gösterdi.

Törende konuşma yapan Düzce Valisi Bülent Kılıç; "Düzce'nin böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Düzce insanına güvenen Siemens'e yatırımından dolayı teşekkür ediyorum. Bu yatırım artık Siemens'in olduğu kadar Düzcelilerindir" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Siemens'in son derece önem taşıyan bu yatırımının başarılı olması ve bundan sonra Düzce'ye yapılacak olan yatırımların artması için gençlerimiz daha çok çalışacaktır."

Törende konuşan Siemens A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Gelis ise, projede ilk aşamada yaşları 20-29 arasında değişen 300 gencin çalışacağını belirterek, "Sayıyı ihtiyaçlara göre ileride daha da artırmayı planlıyoruz. Başta Düzce ekonomisine, toplamda Türkiye ekonomisine katkısı olabilecek yeni bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Potansiyeli nedeniyle Düzce seçildi

1997 yılından bu yana dış kaynak kullanımı yöntemi ile hizmet sağlayan Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri; yapılan ön analiz ve pilot çalışmalar sonrasında Düzce ilini sahip olduğu potansiyel nedeniyle uygun bularak, 'iş süreçleri dış kaynak kullanımı' operasyonunun burada da hayata geçirilmesini kararlaştırdı.

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Ali Rıza Ersoy, projenin sağlayacağı yararları şöyle anlattı:

  • Profesyonel ve ofis çalışma ortamında çalışmak isteyebilecek çevre il ve ilçelerde bu sektöre ilgi duyabilecek kişiler Düzce'ye göç ederek, il ekonomisine katkıda bulunacak.
  • Çağrı merkezi gibi insana dayalı bir sektörün yaratacağı istihdam olanakları özellikle ofis ortamında da çalışma imkanı arayan Düzce halkı için iş imkanı sağlayacak. Böylelikle ofis ortamında çalışmak isteyen Düzcelilerin il dışına olası göçü engellenmiş olacak, böylece Düzce'nin kalkınmasına katkı sağlanacak.
  • Hizmet sektörü gelişecek.
  • Yoğun olarak 20-29 yaş aralığında istihdam sağlayacak çağrı merkezi Düzce'nin sosyo-kültürel yapısını da etkileyecek ve böylelikle 80 kuşağı olarak bilinen çalışanların ortak ilgi alanlarına yönelik kafe, sinema, kütüphane, alışveriş merkezleri, dinlenme alanları orta ya da uzun vadede kendilerine yer bulacaklar.
  • Çağrı merkezlerinde yoğun olarak telefon üzerinden çağrı trafiği gerçekleşiyor. Bu nedenle Düzce'ye doğru ve Düzce'den yapılacak çağrı hacmi telekomünikasyon operatörleri için ilgi alanı olacak ve Düzce'nin telekomünikasyon altyapısının iyileştirilmesi için gerekli tedbirleri almayı planlayacaklar.
  • Çağrı merkezlerine ek olarak insan yoğun olan doküman işleme ve veri girişi operasyonlarının getirilmesiyle birlikte Düzce halkına farklı iş alanlarında da iş imkanları sunulabilecek.
Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News