Siemens

Siemens, liderlikte dünyanın en iyileri arasına seçildi

Siemens, liderlikte dünyanın en iyileri arasına seçildi

28.03.2011

Hay Group tarafından 96 ülkede yaklaşık 1.800 şirket arasında gerçekleştirilen "Liderlikte En İyi Şirketler" sıralamasında Siemens, tüm dünya şirketleri arasında 4. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Siemens ilk 5'te ABD dışında yer alan tek Avrupa merkezli şirket unvanını da kazandı.

Liderlikte En İyi Şirket 2010 sıralamasında General Electric ilk sıradaki yerini korurken onu sırasıyla Procter & Gamble, Intel ve Siemens izledi. Banco Santander, Coca Cola, McDonald's, Accenture, Walmart ve Southwest Airlines ise ilk 10 şirket sıralamasında yer alan diğer şirketler oldu.

Hay Group araştırmasındaki sıralama, şirketlerin yönetim ve yönetim kültürünü geliştirme yöntemlerini esas alıyor. İncelemeye alınan şirketler, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa-Ortadoğu-Afrika ve Asya-Pasifik'ten oluşan dört bölgeden eşit sayılarda seçiliyor. Araştırma kapsamında şirketlerin yönetimsel süreçlerinde; karmaşık kurumsal yapıları içerisinde işbirliğini desteklemeleri, çalışanlarının kültürel farklılıklarından bir rekabet avantajı olarak yararlanmaları ve yönetim geliştirme stratejilerini gelecekteki demografik değişimlere göre yönlendirme özellikleri dikkate alınıyor.

Siemens'in Hay Group tarafından 96 ülkeden yaklaşık 1.800 şirket arasında gerçekleştirilen "Liderlikte En İyi Şirketler" sıralamasında 4. sırada yükselmesini değerlendiren Siemens AG Yönetici Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Nicolas von Rosty, konuya ilişkin olarak şu yorumda bulundu: "Devasa bir dil, kültür ve eğitim çeşitliliğini bünyesinde barındırarak seçkin bir yere sahip olan Siemens kadrosu, iş hayatındaki başarımızın temelini oluşturur. Ancak bu başarıyı getiren çözümleri bulmanın tek yolu da şirketin her noktasında işbirliğini etkin bir şekilde teşvik eden sorumlu bir yönetimdir. Biz Siemens'te bunu korumayı önceliğimiz olarak görüyoruz."

Araştırma ve sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ise www.haygroup.com/bestcompaniesforleadership adresinden ulaşılabilirsiniz.

Siemens hakkında

Siemens AG (Berlin ve Münih) elektronik ve elektrik mühendisliği konularında, sanayi, enerji ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren küresel bir aktördür. Siemens, 160 yıldan uzun bir süredir teknolojik mükemmelik, inovasyon, kalite, güvenilirlik ve uluslararası faaliyet gösterme özellikleriyle bilinmektedir. Çevre teknolojilerde dünyanın en büyük üreticisi olan şirket toplam gelirlerinin 28 milyar euroluk bölümünü –toplamın üçte birinden fazlasını– yeşil ürün ve çözümlerden elde etmektedir. 30 Eylül 2010'da sona eren 2010 yılında şirketin toplam satış gelirleri 76 milyar euroya, net kârı ise 4,1 milyar euroya ulaşmıştır. Eylül 2010 sonu itibariyle Siemens'in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı 405,000 civarındadır.

Ayrıntılı bilgiye http://www.siemens.com adresinden ulaşılabilir

Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News