Siemens

Yarının rüzgarları Siemens'le bugünden esiyor

Yarının rüzgarları Siemens'le bugünden esiyor

15.06.2011

Siemens'in rüzgar santrallerinde yeni nesil çözümler arasında sunduğu Direct Drive teknolojili ürünler, modern yapıları ve dişli kutusu barındırmamalarıyla sektör yatırımcılarına pek çok avantaj sağlıyor. Siemens'in yaklaşık 10 yıldır gelişimine katkı sağladığı Direct Drive teknolojisinin en önemli artıları arasında farklı rüzgâr güçlerinde dahi sorunsuz çalışabilmesi ve bakım maliyetlerinin düşüklüğü bulunuyor.


Rüzgâr güçleri, uluslararası standartlarda IEC 1, IEC 2 ve IEC 3 olarak gruplanırken Türkiye'nin geniş coğrafyasında farklı güçteki rüzgârlarla karşılaşılabiliyor. Siemens'in Mersin Dağpazarı bölgesinde IEC1 standartlarındaki güçlü rüzgârlardan enerji üretimi için kullanılan yeni nesil türbinler sayesinde zorlu coğrafya koşullarında dahi yüksek verim alınabiliyor.


Geçtiğimiz yıl içinde 3 MW'lık türbinlerini sunan Siemens, bu yıl 2.3 MW gücünde ve 113 metrelik kanat çapına sahip Direct Drive teknolojili ürünlerini ICCI'11 Fuarı'nda tanıtıyor. Yaklaşık 10 tonluk bir ağırlıktan tasarruf edilmesini sağlayan, dış kaplamada fiberglas kullanılan yeni Direct Drive teknolojili ürünler sayesinde bakım maliyetleri de önemli ölçüde azalıyor.


Bir rüzgâr türbininde oluşabilecek yıpranmaları da azaltan yeni 113 metre kanat çapına sahip türbinler sayesinde daha fazla alan kanatlar tarafından süpürülebildiği için ekonomik olarak yeterli potansiyele sahip olmayan, düşük güçteki rüzgârlara sahip bölgelerde de aktif, sonuç alınabilen projelere imza atılabiliyor.


Siemens, enerji sektörüne yönelik anahtar teslim çözümleriyle de farklılaşıyor. Bir rüzgâr santralinin elektrik altyapısından iletim şirketlerinin ihtiyacı olan yönetim sistemlerine, yakın dönemin hayatımızda etkili olacak gündem maddesi elektrikli otomobil altyapılarından konut ve binalardaki sigortalara kadar tüm süreçlerde ürün ve çözüm sunan Siemens, Türkiye genelindeki yerel ekipleriyle teknik, proje yönetimi ve servis bakım hizmetleri de veriyor.


15-17 Haziran 2011 tarihleri arasında bu yıl 17. kez düzenlenen ICCI'11 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nda rüzgar santrallerine yönelik yenilikçi ve verimlilik odaklı çözümlerini bir araya getiren Siemens, sponsor olarak yer aldığı sektörün bu önemli etkinliğinde 9. salonda H111 no'lu standda ziyaretçiler ve sektör profesyonelleriyle buluşuyor.Bilgi için:
Global Hill&Knowlton / 0212 270 5232
Süheyla Akbulut - suheyla.akbulut@hillandknowlton.com
Ayşegül Yaman Kurt - aysegul.yamankurt@hillandknowlton.com

Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News