Siemens

Siemens, ICSG Fuarı’nda Akıllı Şebekelere Yönelik Kapsamlı Çözümlerini Tanıtıyor

Siemens, ICSG Fuarı’nda Akıllı Şebekelere Yönelik Kapsamlı Çözümlerini Tanıtıyor

29.04.2015

Akıllı şebeke sistemlerine sunduğu ileri teknolojiye sahip çözümleriyle dünya çapında lider bir tedarikçi olan Siemens, uzun yıllara dayanan tecrübe ve uzmanlığıyla geliştirdiği yenilikçi ve verimli akıllı şebeke sistem ve çözümlerini, 3. ICSG Kongre ve Fuarı'nda tanıtıyor.

29-30 Nisan tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen, akıllı şebeke ve sistemlerine yönelik zengin bir içerik sunan Uluslararası Akıllı Şebekeler Kongresi ICSG 2015,T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın himayelerinde ve UGETAM ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve TÜBİTAK-UME desteğiyle gerçekleştiriliyor. Etkinliğin kongre ayağında ise Siemens uzmanları, enerji dağıtım sistemlerine yönelik sunumlar gerçekleştiriyor.

Enerjinin üretiminden dağıtımına endüstriyel haberleşme

Orta gerilim şebekelerinin kapsamlı bir haberleşme altyapısı ile donatılması gerekiyor. Ancak orta iletim ve birincil trafo merkezleri genellikle sayısal haberleşmeye sahipken hücrelerin (RMU) genellikle haberleşme altyapısından yoksun olduğu görülüyor. Akıllı Sayaç, Dağıtım Otomasyonu ve Dağıtılmış Enerji Kaynakları (DER) gibi yeni akıllı şebeke uygulamaları, çift yönlü haberleşme altyapısının RMU ve tüketicilere doğru genişletilmesini gerektiriyor.

IP tabanlı özel bir haberleşme ağı kurmak için Siemens PLC çözümleri

Siemens Powerline Haberleşmesi, birçok işletme tarafından veri iletimi için kullanılıyor. PLC çözümlerinin dağıtım şebekelerinde tesise ait altyapıyı kullanması, haberleşme kanallarında işletme maliyetlerini düşürüyor. PLC çözümleri özellikle herhangi bir haberleşme ortamının olmadığı yerlerde oldukça önemli bir görev üstleniyor.

Siemens, yüksek ve orta gerilim şebekeleri içinse modemler, kuplör birimleri, kurulum malzemeleri ve bir ağ yönetim sistemiyle entegre çalışan Powerlink çözümlerini sunuyor. Başarısı kanıtlanmış bu çözümler tüm elektro-mekanik kurulum koşullarında basit ve hızlı kuruluma olanak sağlıyor. Siemens'in Geniş Band PLC (BPL) çözümü, orta ve alçak gerilimde sağlam ve güvenilir IP-tabanlı bir haberleşme alt yapısı oluşturmaya imkân tanıyor.

Siemens, elektrik sistemlerine dünyanın en güvenilir haberleşme çözümlerini sunuyor. IEC 62439-3 temelli Siemens yedekli ağ tasarımları, uygulamaların sürekliliğini güvence altına alıyor; IEC 61850-3 ve IEEE 1613 standartlarını yerine getirirken -400C'den +80C0'ye kadar kesintisiz çalışma sağlıyor ve zor çevre koşullarında dahi sürekliliğinden ödün vermiyor. IEEE 1588 standardına uygun geliştirilen ürünler, zaman bağımlı ve kısıtlamalı kritik süreçleri yerine getirebilecek veri yolu ile donatılıyor.

Akıllı Şebekeler, telekontrol, trafo otomasyonu, telekomünikasyon ekipmanı ve bunların entegrasyonu da dâhil olmak üzere Ulusal ve Bölgesel Kontrol Merkezlerine yönelik çözümler sunan Siemens şebeke çözümlerinin kilit yetkinlik alanları arasında;

 • Enerji Yönetimi Sistemleri – EMS,
 • Dağıtım Yönetimi Sistemleri – DMS,
 • Geliştirilmiş Dağıtım Yönetim Sistemi – ADMS,
 • Üretim Yönetimi Sistemleri – GENCO,
 • Enerji Piyasası Yönetimi Sistemleri – EMM,
 • Dikey entegre tesisler için Kontrol Merkezleri,
 • Raylı Sistemler için Kontrol Merkezleri,
 • Endüstriyel elektrik tedariki için Kontrol Merkezleri,
 • Kontrol Merkezi ve Yardımcı Trafolar arasında iletişim sistemi,
 • Trafo, inşaatlarda uyumlandırma çalışmaları,
 • Kurulum ve hizmete alma,
 • Müşteri eğitimi ve
 • Satış Sonrası Hizmet & Servisler bulunuyor.

Kongre kapsamında Siemens uzmanları tarafından gerçekleştirilecek sunum programı ise şöyle:

29 Nisan 2015, Çarşamba

16:15 - 17:30 1.Oturum Akıllı Enerji Sistemleri
Dr. Rolf APEL
- Siemens AG, Endüstri, Altyapı ve Enerji Dağıtım Sektörüne Yönelik Teknoloji Stratejisi Bölüm Direktörü Sadabad Oditoryumu

30 Nisan 2015, Perşembe

11:30 - 13:00 Danimarka Başkonsolosluğu Ticaret Ateşeliği Paneli
Claus MOELLER - Siemens AG, Danimarka Enerji Yönetimi Bölümü Direktörü
Marmara Salonu

13:40 - 13:50 Geleceğe Yön Veren Trendler: Siemens Elektrikli Araç Uygulama Çözümleri
Valerio PAZZINI
- Siemens İtalya, Elekrikli Araçlar Bölge Yöneticisi, Akıllı Sebekeler Uygulamalar Birim Yöneticisi
Kuleli Blok

Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News