Siemens

Siemens ICCI 2015’te Yüksek Verimlilik Sunan Enerji Çözümleriyle Yer Aldı

Siemens ICCI 2015’te Yüksek Verimlilik Sunan Enerji Çözümleriyle Yer Aldı

06.05.2015

Hannover Messe ve Sektörel Fuarcılık ortaklığıyla 21. kez gerçekleşen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde yapıldı. Global ve Türkiye enerji piyasalarının her yönüyle değerlendirildiği ve dünya çapında 50'nin üzerinde ülkeden yaklaşık 16 bin ziyaretçinin katıldığı ICCI 2015 Fuar ve Konferansı'nda Siemens, enerji sektörüne yönelik kapsamlı sistemlerini, sürdürülebilir ürünlerini ve yenilikçi çözümlerini standında tanıttı.

Sınıfının en verimli gaz türbini SGT5-8000H

Siemens'in fuar standında tanıttığı yenilikçi çözümlerinden verimlilik rekoru kıran ve Türkiye'de ilk defa Cengiz Enerji'ye ait Samsun Doğalgaz Kombine Enerji Çevrim Santrali'nde kullanılarak yaklaşık yüzde 61 verimlilik oranına ulaşan SGT5-8000H gaz türbini, 'Endüstri Inovasyon Ödülü'nün de sahibi.

Kojenerasyon ve trijenerasyon uygulamalarında yüzde 90'nın üzerinde verimlilik sunan endüstriyel ve aeroderivative gaz türbinleri

Siemens, Rolls-Royce'un enerji bölümünü satın aldıktan sonra aeroderivative gaz türbinleri alanında da hizmet sunmaya başladı. Fuarda bu ürünlerden örnekleri de tanıtan Siemens'in 5 MW ile 65 MW arasında küçük ve orta ölçekli endüstriyel ve aeroderivative gaz türbinleri daha yüksek esneklik ve verimliliğin yanı sıra daha düşük emisyon oranları sunuyor. Bu türbinler, kombine çevrim santrallerinde yüksek verimlilikte enerji üretimi; kojenerasyon ve trijenerasyon tesislerinde elektrik, ısıtma ve soğutmada yüzde 90 üzerinde verimlilik sağlıyor.

Geniş uygulama aralığına sahip Siemens buhar türbinleri

Siemens'in geniş uygulama aralığına sahip buhar türbin portföyü, küçük ölçekli kojenerasyon uygulamalarından büyük ölçekli kömür santrallerine kadar en verimli ürünleri yatırımcılarla buluşturuyor. Tesislerin ihtiyacı olan buharı ve gerekli enerjiyi üreten Siemens buhar türbinleri endüstriyel uygulamalarda yüksek verimliliği ile yatırımcısına kısa süreli geri dönüş sunmasıyla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda biokütle yakıtlı enerji santralleri, kombine çevrim santral uygulamaları ve kömür yakıtlı tesislerde de ihtiyaçlara yönelik optimum şekilde dizayn edilen ürünleri ile hem Türkiye hem de dünya pazarında yüksek bir pazar payı bulunuyor.

SWT-3.3-130 ile düşük rüzgar hızlarında bile yüksek enerji üretimi

130 metrelik rotoruyla geniş bir süpürme alanı olan SWT-3.3-130, başarısı kanıtlanmış Direct Drive (Dişli Kutusuz) teknolojisiyle birlikte rüzgar hızının düşük olduğu zamanlarda bile benzer ürünlere nazaran yüzde 19 daha fazla enerji üretimi sağlıyor. Saha koşullarına bağlı olarak 135 metreye varan kule yükseklikleri ile farklı opsiyonları olan yenilik ve kanıtlanmış teknolojiyi bir arada sunan türbin, rüzgâr enerjisinde yeni standartlar belirleyerek düşük ve orta hızdaki rüzgâr bölgelerinde 3,3 MW seviyesinde enerji üretimi gerçekleştiriyor.

Enerji Otomasyonu ve elektrifikasyonu

Türkiye'deki kurulu santrallerin %30'unda anahtar teslim Elektrik, Otomasyon ve DCS sözleşmelerine imza atan Siemens Türkiye Elektrik ve Otomasyon Sistemleri grubu, proje geliştirme aşamasından başlayarak, üretilen gücün etkin ve EPDK Şebeke Yönetmeliği'ne tam uyumlu bir şekilde şebekeye aktarılması adına elektrik santralleri konusundaki uzmanlığını 30 yılı aşkın bir süredir Türk iş ortaklarıyla paylaşıyor. Siemens'in sağladığı ilave değerler ve inovatif çözümler sayesinde yatırımcılara güvenilir ve sürdürülebilir enerji üretimi sunuluyor.

Yüksek emre amadelik için Siemens enerji üretimi servisleri

Siemens'in enerji santrallerinin karlılığını artırmaya yönelik enerji üretimi servisleri kapsamında 7/24 uzaktan izleme ve destek, arıza tespit ve onarım, planlı ve plansız bakım, modernizasyon, operasyon yönetimi ve planlama, zamanında parça temini, tasarım ve yenileme, montaj ve yer değişikliği hizmetleri sunuyor.

Enerjinin akıllı yönetimi

Elektrik enerjisinin ekonomik, güvenilir, akıllı iletimi ve dağıtımı konusunda dünyanın önde gelen ürün, sistem, çözüm ve hizmet tedarikçilerinden biri olan Siemens Enerji Yönetimi Bölümü, enerjinin uzun mesafelerde verimli iletimi, elektrik iletim şebekeleri arasında aktarım, mikro şebekeleri ana elektrik şebekesine bağlama gibi genişleyen bir çözüm yelpazesinin yanı sıra Akıllı Şebeke Çözümü ile daha akıllı şebeke altyapıları için kişiselleştirilmiş çözümler sunuyor.

Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News