Siemens

Siemens Sağlık En Yeni Görüntüleme Çözümlerini TÜRKRAD 2015’teTanıttı

Siemens Sağlık En Yeni Görüntüleme Çözümlerini TÜRKRAD 2015’teTanıttı

19.10.2015

Radyoloji alanında Türkiye'nin en büyük etkinliği olan ve uluslararası katılım düzeyi her geçen yıl artan Ulusal Radyoloji Kongresi'nin otuz altıncısı (TÜRKRAD2015) bu yıl 21-25 Ekim 2015 tarihlerinde Antalya, Kaya Palazzo Otel'de düzenleniyor. Ana teması "İleri Görüntüleme Teknikleri" olarak belirlenen etkinlikte, Avrupa Acil Radyoloji Derneği (European Society of Emergency Radiology - ESER) Kongresi de eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Siemens de sağlık teknolojilerinde 170 yılı aşan yolculuğunda ulaştığı son noktayı TÜRKRAD2015'te katılımcılarla paylaşacak. Özellikle düşük radyasyon dozu, yüksek zamansal çözünürlük, hasta konforu üzerine çalışmalar ve geliştirmeler yapan Siemens, "Radyolojideki Eviniz: Güvenli ve Rahat" sloganıyla Kongre boyunca tıp dünyasıyla bir araya gelecek.

"Radyolojideki Eviniz" Standında Son Teknoloji Ürün ve Çözümler Tanıtılacak

Siemens Sağlık, 36. TÜRKRAD etkinliğinde BT'den MR'a ve görüntülemeye yönelik yazılımlara kadar pek çok ürün ve çözümünü tanıtacak. Siemens standında ziyaretçileri bekleyen en dikkat çekici ürünlerden biri, Türkiye'de de ilk kez geçtiğimiz günlerde kurulumu yapılan Biograph mMR PET MR cihazı olacak. Yurtdışında bir süredir kullanılan ve özellikle onkolojik teşhis ve tedavi takibinde çığır açan bu sistemde PET ve Tüm Vücut MR görüntüleri aynı anda elde edilerek 40-45 dakikalık sürede en detaylı tüm vücut görüntülemesi gerçekleştiriliyor.

TÜRKRAD2015'te, son yılların en önemli gelişmelerinden biri olan sessiz MR' da yer alacak. Hasta konforunu artırma odaklı bu teknolojiyle donatılmış Siemens Magnetom Aera, yüksek verimlilikle mükemmel MR görüntüleri çekiyor. QuietSuite özelliği ve 70 cm gantri çapıyla hasta konforunu bir kademe daha yukarı taşırken görüntü kalitesinde kendi segmentinde benzersiz performans sağlıyor. Magnetom Aera'ya ek olarak 1.5T ve 60 cm segmentindeki yeni Magnetom Amira modeli de kongrede radyologların ilgisine sunulacak.

Öne çıkan bir başka Siemens ürünü ise tüm vücudu 10 saniyeden kısa sürede ve standart bir röntgenden daha düşük dozda radyasyon ile tarayabilen SOMATOM Force bilgisayarlı tomografi cihazı. SOMATOM Force sisteminde kullanılan çift kaynaklı (Dual Source) teknoloji, BT pazarındaki en hızlı görüntülemeyi sunuyor: Bir kardiyak veri seti saniyenin dörtte birinde elde edilebiliyor. Özellikle BT anjiyografisinde SOMATOM Force'un optimize edilmiş Care kV teknolojisiyle, düşük voltajlı değerlerle daha fazla hasta taranabiliyor.

Siemens imzalı SOMATOM Definition Edge'deki yenilikçi X-ray tüpü de TÜRKRAD2015'te tıp dünyasının yakından inceleme fırsatı bulacağı bir konsept. Bu özellik, tek kaynaklı bilgisayarlı tomografide ilk kez iki farklı enerji seviyesinde eşzamanlı görüntülemeye olanak sağlıyor. Yepyeni bir kullanıcı ve hasta dostu ölçüm metodu sayesinde, geleneksel morfolojik verilerin yanı sıra doku ve diğer materyallere dair bilgi de yüksek kontrastlı ortam dinamiklerinin olduğu muayenelerde bile elde edilebiliyor.

Kardiyoloji ve girişimsel radyoloji alanlarında popüler Siemens cihazlarından anjiyo odaklı Artis Zee ve Artis Q serilerine ek olarak, ultrasonda Acuson S1000, S2000 ve S3000 sistemlerinin yeni nesil HELX versiyonu da etkinlikte tanıtılacak.

Siemens Sağlık için öncelikli konulardan biri olan mamografi de TÜRKRAD2015'te yeni cihaz ve özelliklerle katılımcıların beğenisine sunulacak. Mammomat Inspiration dijital mamografi cihazı, sektörün en geniş açılı tomosentez teknolojisiyle erken evrede meme kanseri teşhisini kolaylaştırıyor. Bunların yanı sıra Cios Alpha C kollu dijital röntgen cihazı ve syngo.via General Engine paketi de Kongre katılımcılarıyla Siemens standında buluşacak.

Siemens her zaman olduğu gibi, gelişen teknolojilerin yaratıcısı ve geliştiricisi olarak en yeni çözümleri tıp dünyasının hizmetine sunuyor. Siemens portföyü ve yenilikleri TÜRKRAD2015'teki Siemens standında incelenebilir.

Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News