Siemens

Siemens Sanat “Sınırlar Yörüngeler 18” Yarışması Başlıyor

Siemens Sanat “Sınırlar Yörüngeler 18” Yarışması Başlıyor

14.03.2016

Siemens, Türkiye'deki 160. yılında sanata ve sanatçıya olan desteğini sürdürüyor. Siemens Sanat tarafından düzenlenen ve genç sanatçıları destekleyerek hem ulusal hem de uluslararası sanat dünyasına kazandırmayı hedefleyen, "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasının bu yıl onuncusu düzenlenecek.

Genç sanatçıların yoğun ilgi gösterdiği "Sınırlar Yörüngeler 18" için başvurular başladı. Alan gözetmeksizin Türkiye'de eğitim gören tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya adaylar, bireysel veya grup çalışmalarıyla 6 Mayıs 2016'ya kadar başvuru yapabilecek.

13-15 Mayıs 2016 tarihlerinde seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda "Sınırlar Yörüngeler 18" yarışmasını kazananlar belirlenecek ve yarışmada 10.000 TL'lik üç başarı ödülü verilecek.

"Sınırlar Yörüngeler 18" yarışmasının seçici kurulunda küratör ve sanat yazarı Derya Yücel, sanatçı Murat Germen, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, sanatçı Mürteza Fidan, sanatçı Petrit Halilaj ve Sinopale yöneticisi ve sanatçı T. Melih Görgün yer alıyor.

Adayların, Siemens Sanat'ın internet sayfası üzerinden yarışma başvuru formlarını doldurduktan sonra, başvuru dosyalarını 6 Mayıs 2016 Cuma günü saat 16.00'ya kadar "Chameleon Tasarım ve Proje Yönetimi - Mazhar Osman Sokak, Özmutlu Apartmanı, 4/7 Feneryolu-İstanbul" adresindeki Siemens Sanat Sınırlar Yörüngeler Proje Koordinatörlüğü ofisine ulaştırmaları gerekiyor.

Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News