Siemens

Siemens Türkiye, “Gelecek Sizinle Şekillenecek” mottosuyla İTÜ Kariyer Zirvesi’nde gençlerle buluştu!

Siemens Türkiye, “Gelecek Sizinle Şekillenecek” mottosuyla İTÜ Kariyer Zirvesi’nde gençlerle buluştu!

19.02.2020

Siemens Türkiye zirve sponsoru olduğu İTÜ Kariyer Zirvesi'ne üst düzey konuşmacıları ve stantlarıyla damgasını vurdu. Özellikle Siemens Türkiye CEO'su Hüseyin Gelis'in öğrencilerle bir araya geldiği interaktif sohbet yoğun ilgi gördü. Zirve boyunca Siemens Türkiye'nin standına uğrayanlar arasından belirlenen üç öğrenci, şirketin üst düzey yöneticilerinden bir yıl boyunca mentorluk desteği alma hakkı kazandı.


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen ve Siemens Türkiye'nin zirve sponsoru olduğu İTÜ Kariyer Zirvesi, 17-21 Şubat tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleştirildi. #GelecekSizinleŞekillenecek mottosuyla zirveye katılan Siemens Türkiye'nin üst düzey yöneticileri etkinlik boyunca İTÜ'lü öğrencilerle bir araya gelerek, geleceğin iş ve kariyer dünyası hakkında paylaşımlarda bulundu.


Hüseyin Gelis'ten İTÜ'lü öğrencilere kariyer tavsiyeleri

17 Şubat'ta gerçekleşen İTÜ Kariyer Zirvesi Açılış Töreni'nde Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, İTÜ'lü öğrencilerle bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Gençlerden yoğun ilgi gören interaktif sohbette Gelis, kendi kariyer yolculuğundan geleceğin iş dünyasındaki önemli beklentilere kadar birçok konuda gençlerin sorularını yanıtladı, daha verimli, daha tatmin edici bir kariyer için ipuçları verdi.


Aslı Kunur, Siemens Türkiye'deki "Kariyerini Sahiplen Ekosistemi"ni tanıttı

Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Aslı Kunur da zirvenin ikinci gününde "Dijital Çağda Kariyer ve Yetenek Kongresi"nde "Yetenek Kazanımında ve Geliştirmede Dijital Dönüşüm" başlıklı sunumuyla geleceğin İK dünyasını ve Siemens Türkiye'nin yenilikçi uygulamalarını paylaştı. Konuşmasında değişen dünyada iş verenler kadar çalışanların beklentilerinin de değiştiğine dikkat çeken Kunur, Siemens'in 2017 yılında başlattığı İK Dönüşüm (HR Transformation) süreci hakkında bilgi verdi. Aslı Kunur, Siemens Türkiye'de çalışanların gelişimi için uygulamaya geçirilen "Kariyerini Sahiplen Ekosistemi"ni de öğrencilere tanıttı.


Endüstride dijitalizasyon

Zirvenin üçüncü gününde ise Siemens Türkiye IoT (Nesnelerin İnterneti) Yöneticisi Serter Bekler, "Dijitalizasyon/Endüstride Nesnelerin İnterneti" başlıklı bir sunum yaptı. Sunumunda endüstriyel uygulamalarda Nesnelerin İnterneti teknolojisi ve dijitalizasyonun yol açtığı dönüşümü anlatan Bekler, Siemens'in bu alandaki yenilikçi çalışmalarından örnekler verdi.


Zirve boyunca Siemens Türkiye IoT ve İK birimi çalışanları, şirketin kariyer ve dijitalizasyon uygulamalarına yönelik gençlerin sorularını yanıtlarken, Siemens Türkiye'nin standına uğrayanlar arasından belirlenen üç öğrenci, şirketin üst düzey yöneticilerinden bir yıl boyunca mentorluk desteği alma hakkı kazandı.


Facebook Twitter Bizi takip edin
Alternate Text Siemens News